eko
27 مرداد 1401 - 08:09

تولید ۱۰ هزار تن آبزی در اردبیل قابل قبول نیست

اردبیل- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: تولید ۱۰ هزار تن انواع آبزیان در استان اردبیل عدد کوچک و قابل قبولی نیست و باید این ظرفیت را ارتقا داد.

به گزارش خبرنگار مهر، یاسر عبداللهی شامگاه چهارشنبه در نشست معاونان سازمان جهاد کشاورزی با رئیس سازمان شیلات کشور اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار بالایی را به عینه در حوزه آبزی‌پروری در استان شاهد هستیم و باید از این ظرفیت در تقویت تولید و ارتقای ارزش افزوده بیشتر استفاده کرد.

خبرنگار مهرعینهوی با ابراز خرسندی از هماهنگی سیستم مدیریت آب منطقه‌ای استان با شیلات در رهاسازی انواع ماهی‌ها به تناسب امکانات و توانمندی منابع آب تصریح کرد: به جای تقابل، تعامل مثبتی را بین شیلات و آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌ها شاهد هستیم که این فرآیند می‌تواند به تقویت جبهه تولید در این بخش کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از ایجاد تحول در بخش کشاورزی با اولویت ایجاد فرصت‌های اشتغال و افزایش راندمان تولید خبر داد و گفت: با افزایش قیمت گندم استقبال خوبی را برای تولید این محصول شاهد هستیم که نسبت به سال گذشته که ۱۵۰ تن تولید گندم را داشتیم، امسال تاکنون ۲۲۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری شده است.

عبداللهی با موفق ارزیابی کردن طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها در دولت سیزدهم افزود: این اقدام نشان داد که دولت اهتمام جدی به اصلاح نظام اقتصادی کشور دارد و از هم اکنون باید برای تأمین نهاده‌های دام، طیور و شیلات اقدام مؤثری را انجام داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار افزایش تولید گوشت قرمز و سفید، باید مردم را به استفاده از گوشت ماهیان سوق داده و سلامت مردم را با تهیه و تدارک این خوراک مهیا کرد.

عبداللهی ۳۱ درصد اشتغال استان را در بخش کشاورزی ظرفیت بی‌نظیر توصیف کرد و ادامه داد: قرار است از حاشیه ارس تا قزل‌اوزن و پایاب سد عمارت طرح‌های متنوع رهاسازی آبزیان انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل پرورش ماهیان زینتی را یک ظرفیت مناسب توصیف کرد و گفت: در این زمینه نیز با پرداخت تسهیلات کم بهره از سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 612733