eko
10 مرداد 1401 - 15:09

رییس جمهور به وظیفه قانونی خود عمل کرد/ رییسی یک رای در شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور در ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور به وظیفه قانونی خود عمل کرده است.

احسان ارکانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در واکنش به نامه رییس دیده بان شفافیت به آیت الله رئیسی و انتقاد از ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی رییس جمهور اظهار داشت: رییس جمهور در ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تاثیر نمرات دوره دبیرستان در کنکور، به وظیفه قانونی خود عمل کرده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس افزود: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی چه خوب باشد و چه بد رییس جمهور وظیفه دارد، آن را ابلاغ کند و اگر فرد یا افرادی نسبت به این مصوبه اعتراضی دارند، باید اعتراض خود را از طریق بحث‌ها و بررسی‌های کارشناسی دنبال کنند نه اینکه به فضاسازی رسانه‌ای علیه رییس جمهور بپردازند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات مخالفان را می شنود و اینگونه نیست که امکان تغییر این مصوبه وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بررسی‌های کارشناسی به این نتیجه برسد که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور ایراد و اشکالی دارد حتما این شورا اصلاحات لازم را اعمال خواهد کرد اما همه اینها منوط به این است که ما به جای فضاسازی رسانه‌ای به بررسی‌های کارشناسی روی بیاوریم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس تصریح کرد: آیت‌الله رییسی یک عضو از شورای عالی انقلاب فرهنگی است و یک رای دارد و اینگونه نیست که رییس جمهور بخواهد بر مصوبه این شورا تاثیری بگذارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 512721